PRE BIEL

Szczegóły projektu

Przeznaczenie obiektu: Hala magazynowa

Branża: producent rozdzielnic elektrycznych

Powierzchnia: ok. 500 m2


  • Doradztwo
  • Projekty wykonawcze fundamentów i stali
  • Optymalizacja projektu
  • Produkcja i montaż konstrukcji stalowej
  • Zabezpieczenie ppoż konstrukcji REI 120
  • Obudowa dachu i ścian

Galeria realizacji

Galeria realizacji wkrótce...

Opis realizacji projektu budowy

Firma PRE Edward Biel to działający nieprzerwanie od 1993 roku producent rozdzielni elektrycznych i szaf niskoprądowych z Liszek k/Krakowa. W ramach współpracy wybudowaliśmy na terenie funkcjonującego zakładu kolejną halę o przeznaczeniu magazynowym.

W tym projekcie spotkaliśmy się z kilkoma wyzwaniami. Pierwszym było spełnienie wymogów dotyczących spadków dachu, które w tej okolicy musiały być nie mniejsze niż 75%. Nie jest to najlepsze rozwiązanie dla hal stalowych, jednak z wykorzystaniem blachownic naszej produkcji umożliwiliśmy wykorzystanie przestrzeni pod dachem, która w przypadku konstrukcji kratownicowej zostałaby zmarnowana.

Kolejne wyzwanie dotyczyło kształtu budynku, który został zbudowany na planie litery L. W połączeniu z dachem o dużym spadku i pokryciu płytami warstwowymi nasi montażyści musieli wykonać trudne obróbki blacharskie bardzo dokładnie, by zachować szczelność.

Konstrukcja hali ze względu na bliskie sąsiedztwo innych obiektów została dodatkowo zabezpieczona do klasy pożarowej REI120 poprzez natrysk poliuretanowy. Dzięki temu można było zbudować halę w szybkiej i tańszej technologii stalowej, zamiast tradycyjnie murować.

Doradzamy jako partner biznesowy.
Udana realizacja inwestycji to obustronny sukces.

Copyright © Stalion 2024

Projekt i realizacja sideline.pl