Realizacje i inwestycje partnerskie

Współpraca partnerska to najważniejsza zasada naszej firmy. Realizując budowę hali siedzimy z inwestorem po tej samej stronie stołu, wspólnie dbając o to, aby przebieg i rezultat inwestycji był satysfakcjonujący dla wszystkich zaangażowanych stron.


Współpraca partnerska to najważniejsza zasada naszej firmy. Realizując budowę hali siedzimy z inwestorem po tej samej stronie stołu, wspólnie dbając o to, aby przebieg i rezultat inwestycji był satysfakcjonujący dla wszystkich zaangażowanych stron.

Projekty partnerskie:

Model partnerskiej realizacji inwestycji zakłada bliską współpracę wykonawcy i inwestora nakierowaną na zoptymalizowanie kosztów budowy przy jednoczesnym minimalizowaniu ryzyka pomyłek lub niedopatrzeń. To sytuacja, w której obu stronom zależy na przeprowadzeniu inwestycji zgodnie z harmonogramem i budżetem. Tego typu podejście ze strony wykonawcy jest możliwe, gdy angażuje się w projekt jako dostawca, producent i wykonawca wykorzystujący własne zasoby techniczne i ludzkie. Umożliwia to wykonawcy osiągnięcie satysfakcjonującego zysku ze swojej podstawowej działalności, a nie wyłącznie marży od podwykonawców. W takim modelu firmy zaangażowane w realizację pracują lepiej i bez oszczędności na materiałach, bo otrzymują lepsze stawki. Przy właściwym planowaniu i dobrej woli z obu stron, budowa w systemie partnerskim pozwoli wygenerować istotne oszczędności i równocześnie podnieść jakość otrzymywanych usług.

Inwestycje partnerskie:

Budowa hali stalowej to zadanie, na które należy patrzeć z kilku perspektyw równocześnie. Aby można było powiedzieć, że zakończyła się sukcesem, planowana hala powinna nie tylko powstać w wyznaczonym terminie i budżecie, ale i spełnić założenia funkcjonalne. Bardzo istotnym elementem całego zadania jest ryzyko związane z wystąpieniem nieprzewidzianych kosztów. Generalni wykonawcy wyceniają bardzo wysoko zminimalizowanie go dla inwestora, ale przez skomplikowane umowy nie można mówić o jego wyeliminowaniu. Z drugiej strony, ryzykiem jest też wynikające z posiadania kilku wykonawców rozmycie odpowiedzialności. Oszczędności wynikające z samodzielnego koordynowania budowy mogą się okazać niewystarczające. Rozwiązaniem może być realizacja w modelu partnerskim, który daje Inwestorowi kontrolę nad kosztami i ryzykiem, a równocześnie nie pozostawia go samego sobie i umożliwia podwykonawcom utrzymanie jakości dzięki zminimalizowanym kosztom pośrednim.


Doradzamy jako partner biznesowy.
Udana realizacja inwestycji to obustronny sukces.

Copyright © Stalion 2021

Projekt i realizacja sideline.pl