MRÓWKA Kalwaria Zebrzydowska

Szczegóły projektu

Przeznaczenie obiektu: hala usługowa – sklep budowlany

Branża: Sprzedaż materiałów budowlanych
Powierzchnia: 1820 m2


  • Doradztwo
  • Optymalizacja projektu
  • Projekty wykonawcze
  • Produkcja i montaż konstrukcji stalowej
  • Obudowa dachu i ścian
  • Montaż stolarki i obróbek blacharskich

Galeria realizacji

Galeria realizacji wkrótce...

Opis realizacji projektu budowy

Realizacja w Kalwarii Zebrzydowskiej zrealizowana w 2021 roku przez naszą firmę to doskonały przykład na zaufanie, jakim cieszymy się wśród klientów, którzy zbudowali z nami hale w poprzednich latach. Tym razem firma z małopolski, dla której zrealizowaliśmy wcześniej już dwie hale zdecydowała się na budowę pod wynajem. W trakcie projektowania udało się skomercjalizować obiekt i został on przystosowany do wymogów sieci sklepów Mrówka.

Hala o powierzchni ponad 1800 m2 została zaprojektowana konstrukcyjne z prefabrykowanych elementów żelbetowych, do których po stronie firmy STALION było optymalizacja i projekty wykonawcze konstrukcji dachu, ryglówki ściennej oraz obudowy. Produkcja konstrukcji częściowo zabezpieczonej pożarowo do klasy EI15 była w całości w naszej wytwórni a samym montażem zajęły się nasze ekipy montażowe. Byliśmy odpowiedzialni również za dostawę i montaż obudowy ścian i dachu wraz ze stolarką i ślusarką.

Dzięki temu, że odpowiadaliśmy za projekty wykonawcze, produkcję i montaż Inwestor uniknął wielu komplikacji i kosztów dodatkowych wynikających z łączenia prefabrykowanej konstrukcji żelbetowej ze stalowymi elementami konstrukcyjnymi. Konstrukcje żelbetowe charakteryzują się dużo mniejszą precyzją wykonania i większymi odchyleniami od projektu, przez co kluczowe jest dokładne zinwentaryzowanie wykonanych elementów i wykorzystanie rozwiązań umożliwiających niwelację niedokładności.

Doradzamy jako partner biznesowy.
Udana realizacja inwestycji to obustronny sukces.

Copyright © Stalion 2024

Projekt i realizacja sideline.pl