SAPA (HYDRO ALUMINIUM) I

Szczegóły projektu

Przeznaczenie obiektu: Hala produkcyjna

Branża: Producent profili aluminiowych

Powierzchnia: 11 500 m2


 • Doradztwo
 • Projekt budowlany i wykonawczy
 • Optymalizacja projektu
 • Produkcja i montaż konstrukcji stalowej
 • Obudowa dachu i ścian

Galeria realizacji

  Opis realizacji projektu budowy

  W 2011 roku Hydro Aluminium sp. z o.o. (obecnie SAPA) zwróciło się do nas z prośbą o przedstawienie oferty na wzmocnienie istniejącej konstrukcji hali o powierzchni prawie 12 000 m2 i remont istniejącego pokrycia dachowego.

  Po przeanalizowaniu dostarczonej ekspertyzy wykonaliśmy własną, która pozwoliła na znaczne zoptymalizowanie rozwiązań konstrukcyjnych, a tym samym kosztów. Równocześnie wizja lokalna na dachu wymusiła konieczność wymiany nie tylko pokrycia, ale także świetlików, ze względu na wykryte spękania i obecność azbestu w podstawach. Tym samym nasza realizacja objęła wykonanie kompleksowego projektu budowlanego (tego typu remont wymagał takiego dokumentu) wraz z projektami wykonawczymi, wzmocnienie istniejącej konstrukcji stalowej hali, wymianę istniejącego pokrycia z wełny i papy na styropian i membranę dachową gr 1,5 mm, demontaż starych i montaż nowych świetlików z poliwęglanu z klapami dachowymi, wykonanie nowej instalacji odgromowej oraz dostawę i montaż wentylatorów dachowych.

  Największą trudność stanowił fakt, że zakład cały czas funkcjonował, a Inwestor nie mógł sobie pozwolić na przerwy technologiczne. Wymagało to nas przygotowania wielu skomplikowanych rozwiązań projektowych i technologicznych, które finalnie sprawiły, że inwestycja zakończyła się sukcesem.

  Doradzamy jako partner biznesowy.
  Udana realizacja inwestycji to obustronny sukces.

  Copyright © Stalion 2024

  Projekt i realizacja sideline.pl