Hala stalowa – Przygotowania przed budową

2/10/2020

Sukces budowy hali stalowej, a przede wszystkim czas jej budowy, zależą w znacznym stopniu od przygotowań przed samym wejściem na plac budowy.

Pierwszym etapem jest oczywiście starannie wykonany i przemyślany projekt hali – produkcyjnej, magazynowej lub innej. Im więcej uwagi poświęcą inwestor i wykonawca na etapie „projektowanie hali”, tym mniej koniecznych zmian będzie trzeba wprowadzać na etapie „budowa hali”. Innymi słowy – dokładana analiza projektu na wczesnym etapie pozwoli zaoszczędzić dużo czasu w późniejszej fazie, a hala stalowa będzie mogła powstać terminowo.

Dobre przygotowanie to podstawa – hala stalowa

Po tym, jak wykonany zostanie projekt budowlany do uzyskania pozwolenia na budowę hali, kolejnym etapem jest opracowanie projektu wykonawczego. Tego typu projekty hal firma STALION wykonuje kompleksowo – od dokładności z jaką przygotowane są projekty, oraz dokładności wymiarów i rozwiązań zgodnych ze sztuką budowlaną w dużej mierze zależy późniejszy montaż hali stalowej. Często zdarza się jednak, że projekty wykonawcze hal, które otrzymujemy do zrealizowania są wadliwie lub niedokładnie przygotowane, co może skutkować problemami na etapie montażu. Dlatego też od kilkunastu lat prowadzimy własne biuro, samodzielnie zajmując się wykonaniem projektów hal. W przypadkach kiedy inwestor zwraca się do nas z gotowym projektem dokładnie weryfikujemy go i optymalizujemy, dzięki czemu mamy pewność, że budowa hali produkcyjnej lub budowa hali magazynowej będzie przebiegała sprawnie.

Hala stalowa – projekt zrealizowany profesjonalnie

Często się zdarza również, że teren budowy hali jest nieprzygotowany do pracy ciężkiego sprzętu. Aby uniknąć podobnych problemów w późniejszym czasie, warto zatroszczyć się o przygotowanie drogi dojazdowej do i wokół hali (dla dźwigu, zwyżek nożycowych i przegubowych). Ewentualnie może być to platforma pod pracę palownicy (jeśli warunki gruntowe nie pozwalają na bezpośrednie posadowienie hali  stalowej na fundamentach). Coraz większe zurbanizowanie terenów sprawia, że często hale stalowe wręcz „wciskane” są pomiędzy istniejącą zabudowę i czas budowy hali zależny jest właśnie od dokładnego uprzątnięcia terenu.

Ważną częścią grupy STALION jest dział zamówień – od pracy tej ekipy zależy szybkość dostawy materiałów i zgranie ich z oczekiwaniami budowy. Warto jednak mieć na względzie, że nie wszystko da się zamówić od razu, a pewne elementy takie jak np. stolarka, powinny być zamawiane z wymiarów “z natury”. Stąd też tak ważne jest aby za koordynacją takich zleceń znajdowała się osoba odpowiedzialna.

Hala stalowa: budowa w oparciu o dobre przygotowanie

Przygotowania przed samą budową hali to jednak nie tylko sam projekt czy zamówienia – to także ułożony zgodnie z możliwościami ekip budowlanych harmonogram prac. Sytuacja na rynku budowlanym jest dynamiczna i zgranie wszystkiego w momencie kiedy powstaje hala stalowa jest często nie lada wyzwaniem. Nasi inżynierowie dbają na każdym kroku Państwa inwestycji, aby harmonogram był realizowany terminowo i w razie potrzeby – aktualizowany w oparciu o rozwijającą się sytuację.

Podpisując umowę z inwestorem, można powiedzieć, że ustalona cena jest dla nas rzeczą „świętą”. Dlatego też tak ważne jest aby już na etapie przygotowań inwestycji skoordynować wszystkie zakupy i zmieścić się w zakładanym budżecie budowy hali. Ciągłe zmiany cen na rynku budowlanym nie ułatwiają nam tego zadania, niemniej w związku z tym, że budowa hal stalowych to dla nas codzienność, dysponujemy już ogromnym doświadczeniem, które ułatwią nam unikanie zbędnych perturbacji cenowych.

Doradzamy jako partner biznesowy.
Udana realizacja inwestycji to obustronny sukces.

Copyright © Stalion 2024

Projekt i realizacja sideline.pl